Zanurz się w świecie kosmetyków naturalnych z Ellie Smart!

Zanurz się w świecie kosmetyków naturalnych z Ellie Smart!

Ellie Smart, aktywistka ekologiczna i jedna z najbardziej utytułowanych nurków w dyscyplinie nurkowania z klifów, pielęgnuje swoją skórę wyłącznie z użyciem w 100% organicznych i zdrowych kosmetyków: „Słońce, morze i wiatr naprawdę mają zły wpływ na moją skórę, toteż potrzebuję skutecznych kosmetyków!”.

Ikona

Jako zawodowa atletka Eleanor Smart jest przyzwyczajona do tego, że jej skóra jest narażona na ekstremalne warunki: kiedy skacze z klifów o wysokości ponad 20 metrów, jest narażona na działanie wiatru, promieni słonecznych i morskiej słonej wody, a także nieustanny stres podczas treningów i zawodów. Woda chlorowa i surowa pogoda panująca w USA, gdzie mieszka, obciążają jej skórę zwlaszcza zimą.

Jako entuzjastka sportów ekstremalnych Ellie czuje się komfortowo w przestrzeni między stromymi klifami a rozbijającym się falami, a przy tym nieustannie wystawia swoją skórę na próbę . Do tej pory zmagała się z suchością skóry i podrażnieniami. W poszukiwaniu skutecznych i zdrowych kosmetyków trafiła na PURE SKIN FOOD. Bogata pielęgnacja zapewnia skórze wystarczającą ochronę i jednocześnie odbudowuje ją: „Po raz pierwszy nie mam już żadnych podrażnień ani problemów ze skórą!”

Zawody w nurkowaniu wysokim, "high diving" w języku angielskim, odbywają się na łonie natury na najpiękniejszych wybrzeżach świata. Dlatego dla Ellie ważne jest, aby stosowane przez nią kosmetyki do pielęgnacji skóry nie zawierały żadnych szkodliwych substancji, które przenikałyby do jej skóry oraz do wód morskich. Jej celem jest przysłużenie się w zachowaniu czystej natury tak samo nietkniętej. Wrażliwej równowagi w najbardziej bogatym w gatunki siedlisku na naszej planecie nie powinny zakłócać produktach tanie, niepożądane substancje zawarte w produktach kosmetycznych. Jeśli rówowaga przyrody na wybrzeżach zostanie niszczona, wówczas zabraknie pięknej scenerii zachęcającej do nurkowania z klifów.

Naszą największą troską jest wytwarzanie produktów, które są zdrowe dla organizmu i mają jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko. Postępowanie zgodnie z filozofią życia bez szkody dla planety łączy nas i Ellie, co utwierdziło nas w przekonaniu o słuszności decyzji o podjęciu z nią współpracy. Cieszymy się, że możemy wesprzeć tę wyjątkową atletkę i niesamowicie silną kobietę i chronić jej skórę na codzień!

Jak rozpocząć przygodę z nurkowaniem z klifów?

Ellie dorastała w sercu USA i bardzo wcześnie rozbudziła w sobie pasję do tego niezwykłego sportu: jako dziecko odkryła trampolinę na świeżym powietrzu na basenie w Kansas City w stanie Missouri i w wieku pięciu lat wzięła udział w swoich pierwszych zawodach .

W wieku 20 lat skoczyła ze swojego pierwszego klifu: „To było najbardziej ekscytujące uczucie, które doświadczyłam! Dowiedziałem się, że Red Bull Cliff Diving włączył do projektu kobiety, toteż postanowiłam spróbować". Nauczyła się podstaw na klifach w Północnej Karolinie. Następnie kupiła bilet w jedną stronę do Anglii, gdzie rozpoczęła szkolenie zawodowe pod okiem trenera. Od razu była w stanie wykonać niezbędne cztery skoki, które były podstawowym warunkiem startu w zawodach. Została natychmiast zaproszona na swoje pierwsze wydarzenie, gdy miała zaledwie 21 lat.

Ellie regularnie bierze udział w Red Bull Cliff Diving World Series, a zawody odbywają się co roku w egzotycznych, zapierających dech w piersiach miejscach na całym świecie. W związku wciąż zmienia miejsce pobytu Ellie przez większość roku żyje w podróży.

The Clean Cliffs Project – razem przeciwko plastikowi w morzu

Już w pierwszym roku pracy zawodowej Ellie dostrzegła duży problem: „Na wszystkich wybrzeżach, czy to w Grecji, we Włoszech czy w Bośni, obraz był taki sam: ogromne ilości odpadów z tworzyw sztucznych w morzu. Plastikowa torba owinęła mi się wokół kostki, kiedy płynęłam z powrotem na brzeg po wykonanym skoku!” Wtedy też zdecydowała o założeniu Clean Cliffs Project i od tego czasu organizuje akcje oczyszczania z odpadów jak również angażuje do pomocy mieszkańców miejscowości będących miejscem zawodów. „Chcemy podjąć ukierunkowane środki, aby zapobiec sytuacji, w której siedlisko oceaniczne nie nadaje się do zamieszkania i nie umiera. Bo jeśli morski biom wymrze, będzie to miało fatalne konsekwencje dla naszego klimatu”, mówi Ellie, „Każdy z nas musi teraz podjąć działania i wnieść swój wkład!”

Obejmuje to również przejście Ellie z konwencjonalnych kosmetyków na nietoksyczne i zdrowe kosmetyki naturalne: „W PURE SKIN FOOD szczególnie podoba mi się to, że wszystkie składniki są w 100% certyfikowane jako organiczne”. Celem naszej holistycznie zrównoważonej filozofii jest opracowywanie najlepszych produktów dla naszej skóry i środowiska. Skóra Ellie jest za to wdzięczna: teraz jest znacznie bardziej odporna na wpływy środowiska, a zarazem przygotowana na nadchodzący sezon!

Opinia Ellie:

„Obecnie trenuję w Montrealu. Niskie temperatury i chlorowana woda w basenie podczas treningu w pomieszczeniu sprawiają, że moja skóra szybciej wysycha. Wówczas tylko White Chocolate Body Mousse od PURE SKIN FOOD może pomóc! Uwielbiam ciepły zapach czekolady, a po nałożeniu moja skóra jest cudownie miękka i elastyczna! Mój narzeczony Owen też jest jego wielkim fanem!”

Do kompletu polecamy