Nasze składniki

Składniki mają znaczenie: to mniej jest tym, czego potrzebujesz

Nasza skóra jest naszym największym organem. Chroni nas przed zanieczyszczeniami z zewnątrz i jest niezbędna dla naszego życia oraz zdrowia. Kosmetyki mogą ją pielęgnować i utrzymywać w zdrowiu lub uszkadzać i powodować jej choroby. Dlatego starannie dobieraj składniki, które na niej i w niej zostawiasz!

Kosmetyki są wchłaniane (absorbowane) przez naszą skórę. Niektóre składniki przenikają do naszego krwiobiegu i tym samym gromadzą się w organizmie. Na przykład niektóre parabeny osadzają się w narządach.

Nie chcemy narażać się na żadne ryzyko zdrowotne! Dlatego trzymamy ręce z dala od wszystkiego, co mogłoby budzić wątpliwości. Też tak myślisz? To jesteś w naszym teamie!

Wszystkie składniki, których używamy do produkcji naszych produktów, powinny być bezpieczne dla naszego organizmu i środowiska.

Mniej bzdur

Dlatego w naszych produktach NIE znajdziesz następujących składników:

  • Chemikalia produkowane syntetycznie, w tym konserwanty, emulgatory, perfumy, ...
  • Pochodne ropy naftowej, takie jak parafina lub wazelina oraz mikroplastiki
  • Alkoholu, ponieważ wysusza skórę
  • Olejpu palmowego, bo to tylko tani wypełniacz
  • Składników odzwierzęcych
  • PEG, SLS, aluminium, ... (niekończąca się lista nonsensów chemicznych stosowanych w konwencjonalnych kosmetykach)

Nie przeprowadzamy żadnych eksperymentów na zwierzętach!

Składniki rakotwórcze, alergizujące, mutagenne? Nie, dziękuję! Jednak trudno wymagać od konsumentów, aby mieli obszerną wiedzę na temat niebezpiecznych składników. Mamy tego dość. To my jako producenci jesteśmy odpowiedzialni za to, co dajemy do naszych produktów, dlatego wyznaczamy nowy standard w kosmetyce naturalnej:

100% czysta natura

Wierzymy, że wszystkie składniki wysoce skutecznych, zdrowych kosmetyków można znaleźć w naturze. Dlatego do naszych produktów używamy wyłącznie w 100% certyfikowanych organicznych, naturalnych, czysto ziołowych, skutecznych składników. Bez wyjątku! Możesz być tego pewien!

Organiczny następny poziom

Nie szafujemy sobie słowem BIO, bo modne, My naprawdę używamy organicznych składników, nawet takich, które są w 100% certyfikowane, ponieważ chcemy uniknąć w naszych produktach pozostałości pestycydów i jednocześnie promować rolnictwo ekologiczne. Nie stosujemy żadnych konwencjonalnych ani syntetycznych dodatków. To właśnie sprawia, że nasze świeże kosmetyki są tak wyjątkowe i sprawiają radość Twojej skórze.

Czysta moc roślin

Wyselekcjonowane esencje ziołowe i wysokiej jakości oleje tłoczone na zimno rozpieszczą Twoją skórę na zupełnie nowym poziomie. Nasz unikalny dwufazowy system pielęgnacyjny pozwala nam całkowicie zrezygnować z syntetycznych dodatków, takich jak konserwanty i emulgatory, a tym samym zaoferować nowy rodzaj ekologicznych świeżych kosmetyków.

Nasze produkty są czysto roślinne - czyli przy ich produkcji nie cierpi żadne zwierze.

Staranne przetwarzanie surowców gwarantuje maksimum składników odżywczych i skuteczności. Nasze zbilansowane receptury zapewniają skórze wszystko, czego potrzebuje, aby lśnić zdrowym blaskiem.

W miarę możliwości kupujemy uczciwie produkowane lub uczciwie sprzedawane surowce, takie jak nasz tłoczony na zimno organiczny olej arganowy, który jest produkowany przez spółdzielnię kobiet w Maroku, lub nasze wielorazowe płatki kosmetyczne i akcesoria, które są produkowane w integracyjnym warsztacie w Cusco, Peru, gdzie szkoli się na krawcowe niesłyszące kobiety.

Jesteśmy również bardzo dumni z tego, że wszystkie nasze produkty są wytwarzane w sposób neutralny dla klimatu w naszej fabryce w południowo-wschodniej Styrii w Austrii.

Bylibyśmy szczęśliwi, jeśli dzieliłbyś z nami entuzjazm do zrównoważonych, organicznych i wegańskich produktów !