Nasza filozofia: holistyczna równowaga

Nasza planeta Ziemia to nasz cały świat!

Our Footprint is made of Love, not Carbon

Naszą holistyczną filozofię zrównoważonego rozwoju można podsumować bardzo prosto: Chcemy tego, co najlepsze dla naszej skóry, Twojej skóry i naszego środowiska. I właśnie dlatego przetwarzamy:

  • tylko w 100% certyfikowane surowce organiczne,
  • szklane opakowania nadające się do ponownego wykorzystania lub recyklingu,
  • neutralna dla klimatu produkcja,
  • produkty wysyłane do klienta w opakowaniach bez plastiku,
  • a nawet neutralna dostawa pod względem emisji CO2 w Austrii i Szwajcarii.

Nawiasem mówiąc, wszystkie nasze produkty są wykonane z wielką dbałością o know-how w naszej fabryce w Styrii (Austria).

Jako przedsiębiorcy jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności ekologicznej i społecznej. Jesteśmy wielkimi zwolennikami rolnictwa ekologicznego, ponieważ chroni ono zasoby naturalne i wspiera żyzność gleby bez stosowania szkodliwych chemikaliów. Ponadto rolnictwo ekologiczne jest bardziej przyjazne dla klimatu niż tradycyjne i utrzymuje wysoką bioróżnorodność. Dzięki 100% organicznym składnikom nie tylko unikamy toksyn, takich jak pozostałości pestycydów w naszych kosmetykach, ale także wspieramy rolnictwo ekologiczne na całym świecie.

Nie używamy ekologicznie wątpliwych składników, takich jak olej palmowy.

Tam, gdzie to możliwe, kupujemy surowce od spółdzielni i zwracamy uwagę na uczciwe warunki pracy i płace. Większość naszych surowców jest jednak uprawiana bezpośrednio w Europie, w krajach, w których warunki pracy i płace są dobrze uregulowane.

Nie tylko zawartość jest w 100% organiczna, nasze opakowania są również ekologiczne.

Do naszych produktów używamy szklanych butelek i słoików, ponieważ szkło można wspaniale ponownie wykorzystać bez efektu downcyclingu. W naszym magazynie znajdziesz również sugestie, w jaki sposób możesz dalej używać buteleczek i słoiczków.

Szkło ma również tę zaletę, że w przeciwieństwie do plastiku nie uwalnia do swojej zawartości żadnych krytycznych substancji (takich jak plastyfikatory), które trafiałyby na skórę i do ciała. W naszych materiałach opakowaniowych używamy papieru z recyklingu i roślinnych farb drukarskich. Nasze etykiety są również wegańskie.

Do wysyłki używamy materiałów opakowaniowych z recyklingu, bez plastiku. Zamiast taśmy klejącej stosujemy innowacyjne, wtykowe pudełka. W Austrii, Niemczech i Szwajcarii nasza dostawa jest neutralna dla klimatu. Pracujemy nad tym w innych krajach.

Tak, zapewne już zauważyłeś, że jesteśmy zrównoważonymi idealistami i produkujemy tylko produkty, które spełniają nasze własne wysokie standardy. Czy Twoje standardy też są tak wysokie?