2 ogromne zalety maseczek do samodzielnego przygotowania

2 ogromne zalety maseczek do samodzielnego przygotowania

Każdy, kto kiedykolwiek kupił u nas maskę do twarzy, mógł się zdziwić. Dlaczego? Ponieważ nasze maski występują w formie pudru! Jeżeli zastanawiasz sie dlaczego zdecydowaliśmy się akurat na taką formę kosmetyku, to mamy dla Ciebie odpowiedź!

Ikona

2 zalety masek pudrowych

1. Budzące wątpliwości składniki w gotowych maskach

Gotowe, kupione w sklepie maseczki do twarzy są pełne konserwantów, a zazwyczaj także całej masy innych dodatków, których nie chcesz mieć na twarzy. Cóż, przynajmniej my nie chcemy. Jeśli coś ma sprawić, że będziesz piękna, to naszym zdaniem nie powinno to być niezdrowe ani nie powinno budzić wątpliwości. Czy też jesteś tego zdania?
Naszym celem jest wyeliminowanie wszelkich problematycznych substancji z naszych kosmetyków i stworzenie czystych, pielęgnujących skórę, ekologicznych produktów, takich których sami pragniemy. Tak samo z maskami na twarz. Abyśmy mogli obejść się bez jakichkolwiek konserwantów, maski dostępne są w postaci suchej. To superfood i inne proszki roślinne, zmieszane ze sobą zgodnie z potrzebami Twojego typu skóry. Dlatego aby zaoszczędzić na konserwantach, maskę trzeba wymieszać samodzielnie.

2. Sam mieszasz - sam decydujesz

To, że możesz samodzielnie przygotować swoją maseczkę ma jedną ogromna zaletę: to Ty decydujesz jak jej użyjesz. Oto nasze wskazówki, jak dostosować maskę do potrzeb Twojej skóry:
  1. Użyj wybranego przez siebie toniku: hydrolat szczególnie dobrze wchłania się w skórę i ma dodatkowe działanie - w zależności od rodzaju, który wybierzesz.
  2. Jeśli nie masz pod ręką toniku, użyj letniej herbaty, takiej jak herbata rumiankowa dla wrażliwej, podrażnionej lub zaognionej skóry; herbaty z krwawnika na zaczerwienienia, zielonej herbaty dla skóry dojrzałej...
  3. Dodatkowy zastrzyk świeżości? Latem polecamy mieszanie maski z jogurtem (używamy wegańskiego jogurtu sojowego).
  4. Jeżeli już naprawdę nie masz nic lepszego, to użyj wody, jednak produkty wymienione w puntach 1-3 dadzą lepszy efekt.
  5. Jeśli Twoja skóra jest przesuszona, dodaj do maseczki jeszcze kilka kropli olejku do twarzy.
Umyj twarz, nałóż maskę, pozwól jej działać przez 20-30 minut. Od czasu do czasu zwilż, aby nie wyschła zbyt szybko, a następnie zmyj letnią wodą.
Czy już wiesz, która maska jest dla Ciebie odpowiednia? Przy okazji proponujemy również peeling i maskę w jednym ;)

Do kompletu polecamy