Tak, jesteśmy neutralni pod względem emisji CO2

Z dumą ogłaszamy to oficjalnie:

Nasza produkcja jest neutralna pod względem emisji CO2 od 2018 roku. Jesteśmy firmą, dla której ochrona klimatuj jest bardzo ważna, więc traktujemy to jako nasz obowiązek i część kultury korporacyjnej.

Do produkcji produktów PURE SKIN FOOD wykorzystywane są wyłącznie surowce pochodzenia roślinnego z certyfikatem ekologicznym . Wyznaczyliśmy już nowy standard jakości w branży kosmetycznej. W przeciwieństwie do rolnictwa konwencjonalnego, rolnictwo ekologiczne generuje średnio o 30% mniej emisji CO2 (źródło: BOKU ). Neutralna dla klimatu produkcja to kolejny kamień milowy, z którego jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni.

Musimy zacząć chronić nasza planetę już teraz, bo nie ma Planety B

Mamy tylko jedną ziemię. Earth Overshoot Day ogłasza każdego roku, kiedy nadmiernie obciążamy naszą Matkę Ziemię.

No Planet B GmbH - to nazwa i credo naszej firmy, która stoi za marką Pure Skin Food. Naszą wspólną wizją jest oferowanie holistycznie zrównoważonych alternatyw, reagowanie w porę i zmiana status quo w branży.

Nasze 3 filary neutralności klimatycznej

Aby osiągnąć cel neutralności klimatycznej, opracowaliśmy strategię zrównoważonego rozwoju opartą na trzech filarach:

1. Unikaj

Oczywiście najlepiej jest w jak największym stopniu unikać emisji. Dlatego staramy się wytwarzać jak najmniej CO2. Dzięki wysokiej efektywności energetycznej naszego nowo wybudowanego zakładu produkcyjnego i magazynu, wykorzystaniu e-samochodów i 100% ekologicznej energii elektrycznej – częściowo z własnego systemu fotowoltaicznego o mocy 200 kWp – robimy to bardzo dobrze w wielu dziedzinach.

Przy wyborze naszych dostawców i partnerów zwracamy również uwagę na zrównoważony rozwój i produkcję przyjazną dla środowiska. Na przykład w Austrii i Szwajcarii wysyłka paczek jest również neutralna dla klimatu.

2. Zmniejszaj

Tam, gdzie emisji nie da się uniknąć, szukamy sposobów ich ograniczenia. Również tutaj robimy, co w naszej mocy, stosując następujące środki, aby utrzymać nasze emisje CO2 na jak najniższym poziomie:

 • Zrównoważona konstrukcja z dużą ilością drewna i wysoką efektywnością energetyczną
 • E-auta do podróży służbowych
 • Urządzenia o najwyższej efektywności energetycznej
 • Bilet pracy na komunikację miejską dla naszych pracowników
 • Ogrzewanie i chłodzenie z wykorzystaniem ciepła odpadowego z sąsiedniej biogazowni
 • Niezawierające plastiku, przyjazne dla środowiska materiały wysyłkowe z zamknięciem bez kleju
 • Sumienny recykling odpadów i cennych materiałów
 • Żywność regionalna i w dużej mierze ekologiczna w stołówce

Co roku obliczamy emisję i ciągle coś poprawiamy, aby w następnych lata osiągnąć jeszcze lepsze wyniki.

3. Kompensuj

Wykorzystujemy emisje, których nie możemy uniknąć, jako okazję do wspierania projektów eko-społecznych, które uważamy za bardzo rozsądne i które w znacznym stopniu przyczyniają się do ogólnej redukcji emisji w perspektywie długoterminowej. W tym roku szczególnie cieszymy się, że możemy wesprzeć projekt Helioz w Bangladeszu.

W wielu rejonach Bangladeszu nie ma dostępu do czystej wody pitnej. Trzeba najpierw ją ugotować, a to ma wiele wad:

 • trzeba zebrać drewno na opał, a to przyczynia się do wylesiania
 • podczas gotowania emitowany jest CO2
 • zazwyczaj na kobiety spada obowiązek zbierania drewna
 • wiele osób, zwłaszcza dzieci, ma problemy z oddychaniem z powodu ciągłego palenia w domach

Dzięki WADI firma Helioz opracowała zatem niedrogie, zasilane energią słoneczną urządzenie, za pomocą którego można bezpiecznie sterylizować skażoną wodę pitną za pomocą światła słonecznego. Może to pomóc w zapobieganiu chorobom przenoszonym przez wodę, takim jak cholera czy polio. Ponadto dzięki projektowi w Bangladeszu i innych krajach Helioz wnosi istotny wkład w osiągnięcie Sustainable Development Goals (celów zrównoważonego rozwoju) ONZ.

#wearethechange

Czas zacząć działać i aktywnie realizować cele ochrony klimatu. Jesteśmy dumni, że od 2018 roku pracujemy neutralnie dla klimatu. Każdy z nas może wnieść swój wkład w zmianę klimatu. My dbamy! a Ty?